Jan van Arckel Nederlands Clubkampioen

Jan van Arckel Nederlands Clubkampioen

Nederlands Clubkampioenschap op de weg Dronten

Zaterdag 4 oktober werd in Dronten het Nederlands Club Kampioenschap ploegentijdrit gereden. Jan van Arckel stond zoals gebruikelijk met 4 teams aan de start! Ondanks windkracht 5 en zo nu en dan flinke plensbuien ging het evenement door.

Jeugd
De jeugdcategorie, met Niek Wolthuis, Tim van de Hoef, Sem Knip en Sarah Post beet bij hun debuut het spits af. Sarah werd een dag voor het NCK pas opgeroepen omdat er 2 zieke renners waren.  Desondanks wist het team een knappe 22e tijd te noteren.

Junioren
Vervolgens was het de beurt aan het juniorenteam met de renners Luuk Wolthuis, Stijn den Outer, Thijs Evers en Tim Verwolf.  Na een vloeiende start reden de jongens de winderige polder in voor hun tijdrit van 31,7 kilometer.
Er werd goed samengewerkt en de snelheden logen er niet om.
Met een renner minder dan de meeste andere teams wisten zij een knappe 10e tijd te behalen.

 

Elite dames
Iets voor twee uur ’s middags was het de beurt aan de elite-dames. Net als bij de junioren mochten de vrouwen starten in ploegen van vijf, maar reden ze met zijn vieren: Inez van Hulzen, Marjolein Apolonia van ‘t Geloof, Tessa Dijksman en Ilse Lingen.
Desalniettemin wisten zij een knappe 6e plaats te behalen.  

Elite / Beloften
Als laatste waren de elite / belofte renners aan de beurt. Na een goede voorbereiding gingen Jens en Kelvin van den Dool, Jost van de Streek, Noël Luijten, Thijs Wemmers en Evan Terlouw goed van start.
Met windkracht 5 en stromende regen werd het een zware rit.
Het tempo lag hoog. In de laatste 8 kilometer richting de finish, met de wind in de rug, liep de snelheid zelfs op tot 67 km/u.
Uiteindelijk strandden de mannen in hun klasse net naast het podium met een vierde plaats, een gemiddelde snelheid van 50,38 km/u en slechts 15 seconden achter de winnaar. 

Het was spannend tot op de laatste minuut. Onder andere De Hanzerenners uit Zwolle, De Spartaan uit Lisse en Wielervereniging Schijndel waren aan elkaar gewaagd voor de titel Nederlands Clubkampioen. 

Wielervereniging Schijndel leek er met de titel vandoor te gaan, maar bij de laatste categorie verspeelden zij hun voorsprong van ruim 5 minuten op Jan van Arkel.

In het Algemeen Clubklassement eindigde Jan van Arckel in het eindklassement op een knappe 1e plaats en werd daarmee Nederlands Clubkampioen!

De elite/beloften heren en de nog aanwezige overige renners en omkadering, namen de wisselbeker trots in ontvangst.

 

Geen evenementen gevonden!