Op zaterdag 27 september mochten we genieten van de Arno Wallaard Memorial. Deze keer een koers in het najaar met gelukkig weer voldoende politie begeleiding.
De Junioren mochten als eerste van start over een totaalafstand van 111 km. Het peloton bleef lang bijeen bij windstil weer en een snelheid van ruim 47 km per uur. In de slotfase slopen vier man weg. De latere winnaar, Liam Brugman, kon nog op tijd aansluiten. Hij sloeg een gaatje en reed solo naar zijn derde overwinning van het seizoen. Hardinxvelder Rick Versloot sprintte naar een mooie zesde plaats.
Uitslag: 1. Liam Brugman 2. Maurits Buiter 3. Mees Berkhoff
Resultaten van Jan van Arckel renners in combinatie met DRC De Mol:
Pech voor Jan-Willem van Schip
Bij de Profs-Elite-Belofte ging een internationaal peloton met 160 renners van start. De snelheid lag hoog van het begin tot het einde. Bij deze gunstige omstandigheden was het vormen van een kopgroep niet eenvoudig. Het was een kwestie van attent voorin blijven en zorgen dat je gereed was voor de finale. Dat had Jan-Willem van Schip goed begrepen. Hij had zich volledig op deze koers voorbereid en alles gedaan om zijn overwinning bij de junioren te herhalen. Toen twee Denen in de eindfase de benen namen, was Van Schip er als de kippen bij. Achter zijn typische smalle stuur hield hij het tempo hoog en wist een smalle voorsprong van 15 seconden tot het einde vast te houden. Hij voelde zich beresterk en durfde de eindsprint wel aan. Echter, een aflopende ketting gooide roet in het eten. Wat een geweldige teleurstelling voor Jan Willem van Schip, die zijn frustratie niet onder stoelen of banken stak. Een derde plaats werd zijn deel. Winnaar werd de Deen Stian Rosenlund die zijn landgenoot Daniel Stampe in de sprint versloeg.
Bij een valpartij op de Ammersekade belandden enkele renners aan weerszijden van de berm. Dit zorgde voor enig oponthoud voor een deel van het peloton en de volgwagens. Nadat het ambulance personeel en de mechaniekers hun werk hadden gedaan kon de koers gelukkig worden vervolgd.
Het was al met al een prachtige uitgave van de Arno Wallaard Memorial.
Uitslag: 1. Dian Rosenlund (Den) 2. Daniel Stampe (Den) 3. Jan-Willem van Schip (NL)
AWM Toertocht
Op zondag 28 september werd de herinnering aan Arno vervolgd met de AWM Toertocht.
Het was een feest om zoveel deelnemers bij de start te zien verschijnen. Het was dan ook een prachtige dag om nog even te genieten van de mooie routes die door de polder waren uitgezet.
Dank aan de organisatie voor deze mooie evenementen op beide dagen.