Mooie winterse jeugdcross Arkel!

Mooie winterse jeugdcross Arkel!

Verslag van de Arkelse cross.

Zaterdag 10 januari was er op ons terrein een nationale cyclo cross wedstrijd voor de jeugd.  Maar liefst 175 deelnemende kids waren met hun ouders afgereisd naar Arkel om deel te nemen. Vooraf was er alles aan gedaan om het parkoers klaar te maken. Zeker in deze flinke winterse omstandigheden heeft  de organiserende cyclo cross groep met hulp van vele vrijwilligers en sponsors een passend parkoers uitgezet. In overleg met KNWU is goed gekeken naar  veilige omstandigheden en in de aanloop naar deze dag is er veel sneeuw geschoven en zijn er kilo’s strout gebruikt. Ook het weersbeeld gaf de doorslag om door te gaan.

Heel blij zijn wij met de vele deelnemers die op deze droge en zeer koude dag  in 7 categorieën hun wedstrijd hebben gereden. Met klimmetjes, bochten, bruggen en een heuse trap  beleefden zij een echte winterse cross. En ja het was zwaar,  soms vastlopende versnellingen en bevroren klikpedalen. Met koude handen en voeten op de crossfiets werd met concentratie  en veel behendigheid gereden. Op de gladde en modderige sporen bleven ze overeind en in combinatie met snelheid is de finish gehaald. Daarna was het snel opwarmen in de kantine of in een warme auto  en kunnen er weer puntjes bijgeschreven worden in het klassement.

Voor de Jan van Arckel jeugd een mooie kans om de vele trainingsuurtjes op de crosser een mooi resultaat neer te zetten op eigen terrein. En dat gebeurde ook:

In categorie 1 reed Ties de Vor (Meerkerk) voor het eerst mee, glibberend en glijdend kwam hij als 3e door en kon hij het podium op.

In categorie 2 liet Luuk de Jong ( Meerkerk) zijn behendigheid zien en reed heel mooi naar een 1e positie, en ook op het podium nummer 1. Ralph Warner (Papendrecht) streed goed mee en kwam als 5e jongen over de streep.  Joah Post (Werkendam) bleef dapper in het spoor, een beetje verkleumd door de kou reed hij mooi als 6e over de finish.

In cat. 3 nog zo’n echte Arckelse ridder: Yens de Vor ( Meerkerk), heel slim rijdend naar de kop en zonder zorgen ook naar nummer 1 op het podium. In deze groep ook Anna Knip ( Alblasserdam), sterk in de klimmetjes reed ze goed mee en haalde de 8e plek bij de meisjes. 

Bij de jongens cat.4 Hugo van Wijngaarden (Giessenburg) en Job Verloop (Nieuw-Lekkerland) die heel goed overeind bleven en sterk doorreden naar een 8e plek voor Hugo en een 10e plek voor Job. Hier ook een Arckelse dame in de wedstrijd, Charlotte van de Graaf (Groot-Ammers) zij reed prima mee en finishte als 7e meisje.

Na de pauze en met vertraging was het de beurt aan de kanjers in de 3 laatste categorieën.

In cat.5 stonden Brett Warner (Papendrecht) en Ties Versluis (Gorinchem) aan de start. Brett reed echt sterk maar moest helaas de koppositie loslaten en kwam als 2e over de lijn.  Ties kort daarachter en heel sterk in de klims en op de trap reed mooi naar de 4e plek.

Bij de meisjes cat.6 reed Sarah Post (Werkendam) stoer in de korte broek naar een mooie 9e plek. Bij de jongens de sterke Jeftha Schild (Hardinxveld) en hij reed naar een mooie 8e plek.

En dan de laatste categorie, cat.7, Willem van Wijngaarden (Giessenburg) en Sem Knip (Alblasserdam). In het gedrang bij de eerste klim reed Willem goed mee en werd Sem opgehouden. Met veel kracht en snelheid reed Willem naar een mooie 7e plek en kon Sem de 19e positie noteren.

 

Met een trots gevoel kijken wij terug op een geslaagde wedstrijd. Véél dank aan de JvA ouders, vrijwilligers om het parkoers wedstrijd klaar te maken, Firma Wallaard met sneeuwmaterieel en Wielersport Plieger voor de technische verzorging.

Foto’s >>>

 

Geen evenementen gevonden!